Podstawowe typy sylwetki: prostokąt i jabłko

Jabłko, gruszka, klepsydra… to podstawowe typy sylwetek, które warto poznać. Jeżeli wydaje ci się, że dokonujesz kiepskich decyzji zakupowych i nawet najlepiej skrojone ubrania marszczą się i ciągle odkształcają, należy przyjrzeć się swojej sylwetce. Czy na pewno wiesz jakim typem jesteś? Dzięki temu przewodnikowi dowiesz się, jakie ubrania najlepiej podkreślają twoje atuty, a których miejsce jest w koszu na śmieci. O tym jak ocenić swój typ figury przeczytasz w pierwszym tekście z cyklu. Wykonaj opisane tam zadania, dopasuj swoją figurę do odpowiedniego typu i wyruszaj na udane zakupy w Domu Mody Klif.

Sylwetka prostokąt

Sylwetkę prostokąta charakteryzuje jednolitość. Innymi słowy biodra i ramiona mają taką samą szerokość, a wcięcie w talii jest ledwo zarysowane. Kobieta prostokąt biust ma z reguły średniej wielkości, ale kiedy przytyje robi się on bardzo obfity. Ważną cechą tej figury są zwykle dłuższe niż tułów, szczupłe nogi. Taką sylwetkę posiadają zazwyczaj dziewczyny średniego i wysokiego wzrostu. Ze względu na swoją proporcjonalność figura typu prostokąt jest łatwa do ubrania. W związku na proporcjonalność nie trzeba niczego równoważyć, ale należy dodać jej brakujących krągłości. Dlatego używa się wszelkich sztuczek, aby stworzyć talię oraz wyeksponować i zaokrąglić biodra.

Figura typu jabłko

Sylwetka nazywana jabłkiem charakteryzuje się proporcjonalnymi lub puszystymi ramionami, biustem od średniego do dużego, brakiem talii, proporcjonalnymi lub nieco węższymi od ramion biodrami, płaskimi pośladkami i szczupłymi nogami. Newralgicznym punktem figury jest spory brzuszek, którego obwód często bywa większy od obwodu piersi. Naturalnym odruchem jest chęć ukrycia brzuszka w przepastnych kreacjach. Niestety obszerne, workowate ubrania tylko pogarszają sprawę. A głównym zadaniem jest odciągnięcie uwagi od brzucha i zrównoważenie całej sylwetki. Można to osiągnąć podkreślając najwęższe miejsce, czyli linię pod biustem, stosując dekolty akcentujące oraz pokazując kształtne nogi.