Cechy damskiej garderoby biznesowej i tworzące ją elementy.

Pierwsze wrażenie można zdobić tylko raz. Ubiór nie tylko wpływa na nasz wizerunek, ale odpowiednio dobrana garderoba dodaje także pewności siebie. Klasyką męskiego stroju biznesowego jest dobrze skrojony garnitur i koszula we właściwym rozmiarze. Jakie elementy powinny znaleźć się w szafie pań robiących karierę w biznesie? O tym piszemy w poniższym tekście.

Dlaczego wybór stroju ma istotne znaczenie?

Jak już mówiliśmy, ubrania mogą dodawać pewności siebie. Taka postawa sprzyja w osiąganiu zamierzonych celów, ale sprawia także że jesteśmy traktowane poważnie. Gdy wyglądamy dobrze, czujemy się lepiej, przez co łatwiej nam mierzyć się z wyzwaniami zawodowymi i prywatnymi. Strój świadczy także o naszym stosunku do otoczenia: schludny i zadbany ubiór wyraża szacunek wobec współpracowników oraz osób, z którymi się spotykamy. Ubranie zawsze powinno być dopasowane do okoliczności, rodzaju wykonywanej pracy oraz pory roku. Nawet najpiękniejsza sukienka nie sprawdzi się, jeśli podczas siadania albo schylania się do sprzętu biurowego odczuwać będziemy dyskomfort. Stawiajmy na ubrania renomowanych marek, z tkanin wysokiej jakości. Pamiętajmy, że nachalne eksponowanie logotypów nie jest w dobrym guście.

 

Cechy stroju profesjonalistki

Żakiet i sukienka to sprawdzone elementy biznesowego stroju. Pamiętajmy, że wszystkie ubrania (klasyki także) powinny być w odpowiednim rozmiarze i właściwym fasonie. Zbyt krótkie spódnice czy krępujące ruchy marynarki nie są dobrym wyborem. Ubranie nie powinny być zbyt mocno dopasowane, wówczas mogą sprawiać wrażenie wyzywających. W biznesie panuje zasada „im mniej, tym lepiej”. W związku z tym falbany, wzorzyste spódnice, bluzki z odkrytymi plecami, prześwitujące sukienki zostawmy na inną okazję. Wybierając deseń, upewnijmy się, czy nie jest on zbyt infantylny. Zrezygnujmy także ze sportowych strojów oraz dodatków w rozmiarze XXL. Co warto mieć w szafie? Klasyczna „mała czarna” nie musi być… czarna. Alternatywą jest granat, który pasuje do różnych odcieni skóry i także jest kolorem kojarzącym się z profesjonalizmem. Żakiet lub kamizelka, spodnie cygaretki i biała bluzka to świetna podstawa ponadczasowego stroju dla bizneswoman. Akcesoria? Zegarek, delikatna biżuteria i pasek dobrej jakości. Nie zapomnijmy o butach oraz torebce, które dopełnią stylizację.