Dobry damski płaszcz. Czym powinien się wyróżniać?

W okresie zimowym pogoda w Polsce nas nie rozpieszcza. Chociaż ostatnio zimy bywają znacznie cieplejsze niż kiedyś, temperatury często spadają poniżej zera. Dodatkowo dochodzi do tego silny, suchy wiatr i opady śniegu, a niekiedy nawet zmarzniętego deszczu. Odpowiednie okrycie wierzchnie to podstawa. Warto więc sięgnąć po dobry płaszcz, który będzie nie tylko elegancki, ale również skutecznie ochroni nas przed czynnikami atmosferycznymi. W naszej ofercie znajdziesz włoskie płaszcze najwyższej jakości marek Peserico, Diego M i Luisa Cerano.

Podstawą są wysokiej jakości materiały

Dobry płaszcz, który będzie synonimem elegancji, a jednocześnie skutecznie ochroni nas przed trudnymi, zimowymi warunkami, musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów. W naszej ofercie znajdziesz płaszcze stworzone z kaszmiru, wełny górskich owiec i peruwiańskich alpak. Są to jedne z najlepszych materiałów, które doskonale ograniczają utraty ciepła, jednocześnie zapewniając świetny wygląd.

To płaszcze gwarantujące ciepło, które są bardzo lekkie i przyjemne w dotyku, dlatego też wyróżniają się wyjątkową wygodą podczas noszenia. Większość z nich wyposażono w funkcjonalne kieszenie i regulowany kołnierz.

Dostępne są w różnych odcieniach i krojach. Z powodzeniem można je nosić do kozaków, mokasynów, butów sportowych. Pozwalają na tworzenie różnorakich stylizacji - od klasycznych, poprzez eleganckie, a nawet sportowe. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Zimowe płaszcze w różnych fasonach

Podczas doboru płaszcza należy zwrócić uwagę przede wszystkim na fason. Ta część garderoby zwykle wybierana jest na kilka sezonów, dlatego też oprócz dobrej jakości trzeba zwrócić uwagę również na idealne dopasowanie do sylwetki. Pierwszą kwestią jest długość. Wysokie kobiety zdecydowanie mogą zdecydować się na płaszcz aż do kostek. Osoby średniego i niższego wzrostu najlepiej będą się prezentować w modelach do połowy łydek lub nieco za kolano.

Warto też zwrócić uwagę na poszczególne dodatki, takie jak np. kołnierz, wykończenie rękawów, guziki, kieszenie czy zamki. Ich dobór zależy od indywidualnych preferencji, jednak stanowią one ciekawe uzupełnienie płaszcza.