Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Blog modowy dla eleganckich i niezależnych kobiet | Imperium

 • Jakie materiały są najlepsze na sweter

  Sweter, jak każdy z nas wie jest rodzajem ciepłej bluzy z dzianiny. Co ciekawe ten element stroju został opracowany przez gaelickich rybaków z wysp Aran z zachodnich wybrzeży Irlandii. Po dzień dzisiejszy wyrób swetrów jest jednym ze źródeł utrzymania tamtejszych mieszkańców. 

  Czytaj więcej
 • Podstawowe typy sylwetki: trójkąt i klepsydra

  W poprzednim artykule nakreśliliśmy jak ważna jest analiza naszej sylwetki. To dzięki odpowiednio dobranym ubraniom możemy podkreślić atuty naszej sylwetki, a także wyrównać jej mankamenty. Doskonale dopasowana odzież jest ponadczasowa i zawsze prezentuje się z klasą. Po ocenie i wymierzeniu sylwetki należy dopasować do jednego z pięciu typów, o których będzie dalej. Następnie nie pozostanie nam nic innego jak wypad na zakupy do Domu Mody Klif.

  Czytaj więcej
 • Podstawowe typy sylwetki: prostokąt i jabłko

  Jabłko, gruszka, klepsydra… to podstawowe typy sylwetek, które warto poznać. Jeżeli wydaje ci się, że dokonujesz kiepskich decyzji zakupowych i nawet najlepiej skrojone ubrania marszczą się i ciągle odkształcają, należy przyjrzeć się swojej sylwetce. Czy na pewno wiesz jakim typem jesteś? 

  Czytaj więcej
 • Podstawowe typy sylwetek - wprowadzenie

  Każda z nas marzy o garderobie wypełnionej dobrze skrojonymi, idealnie leżącymi na nas ubraniami. Marzenie to jest możliwe do spełnienia tylko wtedy, kiedy znamy swój typ sylwetki i wiemy w czym wyglądamy naprawdę dobrze. Pamiętajmy, że typ sylwetki wpływa również na to, w jaki sposób tyjemy i chudniemy. Istnieją cztery podstawowe typy figury, które oczywiście można jeszcze doprecyzować. 

  Czytaj więcej
 • Jak wybrać kurtkę na zimę

  Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze, co oznacza nadchodzącą zimę. Oznacza to, że najwyższy czas na zakup kurtki zimowej.  Dobrą, ciepłą kurtkę zawsze warto mieć w swojej szafie, szczególnie jeśli często poruszamy się pieszo. Istnieje kilka podstawowych modeli kurtek zimowych. 

  Czytaj więcej
 • Blog firmy IMPERIUM

  Witamy na naszym blogu.

  Czytaj więcej